Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-05-09 17:29:34

Iris

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 1071
Punktów :   

Nastoletnie matki

Coraz więcej mamy młodych mam. Czy uwazacie, że pomimo, iż taka osoba nie jest przygotowana na macierzyństwo poradzi sobie z wychowaniem dziecka?


To czego się boisz jest najwięcej warte

[img]http://i13.tinypic.com/30j0ak1.jpg[/img]

Offline

 

#2 2007-05-11 17:45:51

aleksandranna_16

niemowlak

Skąd: Szprotawa
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 73
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

Sądzę, że taka dziewczyna może sobie poradzić w takiej sytuacji, jeżeli ktoś bliski jej pomoże opiekować się takim maluchem...otóż osobiśćie ja nie wiem czy dałabym radę w wychowaniu maluszka, bym muśiała mieć fajnego chłopaka który by mnie nie opuśćił w takiej sytuacji i wspaniałych rodziców którzy by mnie zrozumieli:)

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2007-05-11 17:52:09

Iris

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 1071
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

ehh moja koleżanka  w wieku 16-nastu lat miała już dwójkę dzieci ( dodam, że to nie były bliźniaki). Niestety nie miała tez za wielkiego wsparcia, bo wychowała się w domu dziecka. A ojciec jej dziecka, no cóż miał 42, albo 43 lata, Teraz już nie pamiętam tak dokładnie. Oczywiście ożenił się z nią, ale to była ewidentnie sytuacja patologiczna. Jednak poradziła sobie z tym i całkiem się nieźle teraz trzyma. I myślę, że poradziłą sobie właśnie dlatego, że tak bardzo pokochała te swoje maluszki i to właśnie dzięki nim teraz wyszła na człowieka.


To czego się boisz jest najwięcej warte

[img]http://i13.tinypic.com/30j0ak1.jpg[/img]

Offline

 

#4 2007-05-11 18:07:00

quba1988

niemowlak

4729914
Skąd: :-)
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

Do mnie do szkoły chodzi dziewczyna która w wieku 15 lat zaszła w ciążę. Oczywiście co w tym wieku może poradzic dziewczyna która nadal jest na utrzymaniu rodziców, może liczyc tylko na ich wsparcie. Ona chodzi do szkoły a córeczkę zostawia w domu pod opieką dziadków dziecka. Dosłownie przerąbane.

Offline

 

#5 2007-05-11 18:12:20

Iris

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 1071
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

ehh a mnie takie sytuacje już nie dziwią zbytnio W mojej szkole średnio co czwarta dziewczyna jest w ciąży lub ma dziecko. Tylko gorzej jest, gdy jeszcze stwierdzają, że ojciec jest nieznany. Całkowicie przerąbane. Ja bardzo kocham dzieci, ale cieszę się, że jak do tej pory nie zaszłam w ciążę, bo w przyszłości będę mogłą przynajmniej zapewnić swoim dzieciom jakiś godziwy byt.


To czego się boisz jest najwięcej warte

[img]http://i13.tinypic.com/30j0ak1.jpg[/img]

Offline

 

#6 2007-05-11 18:23:30

quba1988

niemowlak

4729914
Skąd: :-)
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

Masz rację Ja też jeszcze nie chce miec dzidziusia. Najpierw muszę stworzyc odpowiednie warunki dla dziecka i przyszłej żony.

Offline

 

#7 2007-05-12 22:27:36

siarunia

niemowlak

Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 40
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

czy sobie poradzi? hmm ciezkie pytanie jedna dziewczyna moze sobie poradzic inna nie, ale jestem całkowicie przeciwna zeby dzieci rodziły dzieci ehh...

Offline

 

#8 2007-06-11 02:44:37

Kriss

noworodek

Zarejestrowany: 2007-06-11
Posty: 10
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

ehh moja koleżanka  w wieku 16-nastu lat miała już dwójkę dzieci ( dodam, że to nie były bliźniaki). Niestety nie miała tez za wielkiego wsparcia, bo wychowała się w domu dziecka. A ojciec jej dziecka, no cóż miał 42, albo 43 lata, Teraz już nie pamiętam tak dokładnie. Oczywiście ożenił się z nią, ale to była ewidentnie sytuacja patologiczna.

Fakt, że tak młoda osoba ma 2 dzieci już dla mnie samo w sobie jest patologią. Przypomnę, że w świetle prawa seks można uprawiać po skończeniu 15 lat, więc ta dziewczyna była na niego za młoda, a facet powinien być sądzony za pedofilię. Różnica wieku to mi akurat dynda, ale nie jestem w stanie pojąć, co dorosły mężczyzna może chcieć od 14-latki. Normalny, dodam, bo nienormalny to wiadomo.

Jestem bardzo kontra. Oczywiście, w razie wpadki trzeba takiej matce zapewnić pełne wsparcie, ale nie wierzę, żeby nastolatka sobie z tym dobrze poradziła. Macierzyństwo to nie tylko utrzymanie dziecka i fizyczna opieka, ale też psychiczna gotowość matki, odpowiedzialność, prawdziwa chęć do zajmowania się maluchem. Pewnie zdarzają się wyjątki, ale moim zdaniem one jedynie potwierdzają regułę.

Offline

 

#9 2007-07-11 12:38:02

aleksandranna_16

niemowlak

Skąd: Szprotawa
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 73
Punktów :   

Re: Nastoletnie matki

Znam z własnego otoczenia przykład młodej matki, która urodziła w wieku 17-stu lat. tylko, że ona miała szczęście co do wyboru partnera, że jej pomógł i wogóle i to że ma fajną rodzinkę, która to zaakceptowała

Offline

 

#10 2007-07-11 21:15:41

Kaoru

raczkujący

status 3100200
1540911
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 129
Punktów :   
WWW

Re: Nastoletnie matki

Uważam, że bobasy to fajna sprawa.. I wiem, że byłabym się w stanie takim zająć i z pewnością pokochałabym je, aczkolwiek.. Patrząc teraz na moją siostrę, wiem, że nie miałabym cierpliwości. Nie miałabym sił, że wstawać o 5 nad ranem, żeby takie dziecko nakarmić. Poza tym samo ograniczenie wolnego czasu dla siebie.. Wyjść nie można bez dziecka, a dziecka samego w domu zostawić nie można. Jak jest senne to płacze i marudzi. Jak nienajedzone to to samo jest. Takie młode dziewczyny powinny być uświadamiane wcześniej jak dziecko zmienia wszystko. I przynajmniej uważać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clanak.pun.pl www.stalkerium.pun.pl www.rockstacja.pun.pl www.wiedzminbpf.pun.pl www.darkwow.pun.pl